AIFD Uluslararası İVEK BİO Kongresi’nde
26.11.2018
![](https://www.aifd.org.tr/wp-content/uploads/2018/11/55d2f36e-99b0-41f3-af3a-882cc9f70bc8.jpg)
26-28 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen Uluslararası İVEK BİO Kongresi’ne katılım sağlayan AIFD’yi Genel Sekreter Ümit Dereli temsil ederek kongrenin açılış panelinde konuştu.
Dereli konuşmasında küresel rekabetçiliğin gereklerine vurgu yaptı: “Biyoteknolojiyi ülkemizde geliştirmek ve üretmek için sektörümüzü global pazarlara hazırlamamız gerekiyor. Bu küresel rekabetçiliği kazanmanın ön şartı, uluslararası kabul görmüş standartlarda bir mevzuat alt yapısına sahip olmaktır”.
Konuşma programı için: http://ivekbio.com/Bilimsel_Program.php